Verze pro seniory

Město Mariánské Lázně

Nejoblíbenější turistické cíle v ML

Cestovatelé vítáni

Cestovatelé se ve svých recenzích na portále HolidayCheck shodli, že Mariánské lázně jsou jejich nejoblíbenějším městem v České republice a že právě zde se cítili nejvíce vítáni. Je nám proto ctí, že můžeme Mariánské Lázně vyznamenat cenou HolidayCheck Destination Award 2012! Město ale disponuje nejen velice kvalitními hotelovými a lázeňskými službami, ale i mnoha historickými památkami a volnočasovými aktivitami. HolidayCheck Vám proto představuje pět nejoblíbenějších turistických cílů v Mariánských Lázních.

Kolonáda Maxima Gorkého

Kolonáda Maxima GorkéhoKolonáda je jednou z významných dominant města, která láká návštěvníky z celého světa. Nechal ji postavit opat kláštera Teplá v letech 1888-1889. Tato novobarokní historická stavba je vnímána jako symbol českého lázeňství. Budova získala své jméno podle slavného ruského básníka, spisovatele a revolucionáře, který byl jedním ze zdejších významných hostů minulého století.

Zpívající fontána

Zpívající fontánaKoncertní fontána se nachází na kolonádě v centru města. Jejím architektem je Pavel Mikšík, který umožnil, aby se mohla v roce 1986 poprvé rozeznít. Fontána má podobu dvanáctidílného kamenného květu s deseti střikovými systémy, přičemž nejvyšší střik dosahuje výšky až šesti metrů. Diváci si zde mohou vychutnat skladby světoznámých autorů J. Strausse, G. Verdiho, L. v. Beethovena a dalších.

Park Boheminium

Park BoheminiumBrány parku se poprvé otevřely svým návštěvníkům v roce 1999. Turisté zde naleznou, jak sám název napovídá, miniatury významných českých staveb a technických památek v měřítku 1:25. K vidění je např. maketa hradu Karlštejn, nedalekého zámku Kynžvart nebo také zmenšenina chaloupky Starého bělidla či telekomunikační věže Ještěd.

Křížový pramen

Křížový pramenPrvní zmínka o podchycení pramene je z roku 1749, kdy lékárník Damián Schultz ohraničil pramen kameny, zastřešil ho a přistavil k němu velký dřevěný kříž. Od té doby se pramenu namísto “Slaný” začalo říkat “Křížový”. Pramen je silně mineralizovaný a má projímavé účinky. Používá se proto především při onemocnění zažívacího ústrojí.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kostel Nanebevzetí Panny MarieJde o církevní římskokatolickou děkanskou stavbu, která se nachází na Goethově náměstí v centru Mariánských Lázní. Tuto neobvyklou novobyzantskou budovu zde nechal postavit v letech 1844-1848 opat Marian J. Heinl, který ji zároveň vysvětil. Ke vchodu kostela záměrně vede 33 schodů, které znázorňují život Ježíše Krista.

Užitečné informace

Klikací rozpočet