Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

ILaB a Mariánské Lázně - memorandum o spolupráci

Typ: Informace z radnice
ILaB a Mariánské Lázně - memorandum o spolupráci 1Dne 5.5.2022 podepsali starosta Města Mariánské Lázně Ing. Martin Kalina a ředitel Institutu lázeňství a balneologie, v.v.i, Karlovy Vary Ing. Jan Ludvík Memorandum o spolupráci pro výzkum v oblasti lázeňství a balneologie.

ILaB již podnikl několik výzkumů. Tím prozatím nejdůležitějším bylo zkoumání účinků lázeňské léčby na zmírňování postcovidových problémů. Také tento průzkum přispěl k tomu, že zdravotní pojišťovny uznaly lázeňskou léčbu jako legitimní cestu zmírňování přetrvávajících zdravotních obtíží po prodělání Covidu.

V současnosti čeká ILaB na vyhodnocení žádosti o velkou dotaci, která by mu umožnila výrazně rozšířit práci ve vědě a výzkumu, podpoře vzdělávání, nastavení certifikace a developmentu v oblasti lázeňství.

S Mariánskými Lázněmi bude spolupracovat na měření kvality ovzduší, digitalizaci rozsáhlé balneologické knihovny a dalších klinických studií, které pomohou preventivní účinky lázeňské léčby postavit na roveň klasické farmakologii.


Vytvořeno: 9. 5. 2022
Poslední aktualizace: 11. 5. 2022 10:39
Vložil: Petr Placek DiS.