Poplatek za povolení k vjezdu

Poplatek za povolení k vjezdu s motorovým vozidlem do vybraných částí města

Poplatek se vybírá za vydání povolení k vjezdu s motorovým vozidlem do vybraných míst, do kterých je jinak vjezd zakázán příslušnou dopravní značkou.

Kdo je oprávněn v této věci jednat

Poplatníkem je fyzická nebo právnická osoba, které bylo povolení k vjezdu vydáno.

Kam zajít

• Městský úřad Mariánské Lázně, odbor finanční a majetkový – oddělení místních poplatků
    Ruská 155, 1. patro, kancelář č. 156,
    Tel.: +420 354 922 165, 354 922 169
  • Městský úřad Mariánské Lázně, Městská policie, Ruská 155, přízemí
  • Povolení lze získat i v nových parkovacích automatech

Jaké doklady mít s sebou

Velký technický průkaz motorového a přípojného vozidla, občanský průkaz, živnostenský list *), výpis z obchodního rejstříku *), výpis z katastru nemovitosti, nájemní, podnájemní a leasingová smlouva a další doklady vyplývající z konkrétní žádosti o povolení k vjezdu. Všechny uvedené doklady předložit v kopiích

*) pouze podnikatelé

Formuláře

Je nezbytné, aby se poplatník dostavil osobně na oddělení poplatků odboru financí, k ověření údajů poplatníka správcem poplatku.

• Poplatek za povolení k vjezdu - Čestné prohlášení osoby blízké
  • Poplatek za povolení k vjezdu - Čestné prohlášení poplatníka
Formulář stahujte zde - klikněte

Poplatky

Sazba Částka
základní 20 Kč / vozidlo a den
paušální poplatek 140 Kč / vozidlo a týden
560 Kč / vozidlo a měsíc
4 000 Kč / vozidlo a rok

ÚHRADA  POPLATKU

Před vydáním povolení v pokladně Městského úřadu nebo v parkovacím automatu vydávájící povolení pro vjezd na 1 den

Splatnost

Poplatek je splatný současně s vydáním povolení k vjezdu

Osvobození

Od poplatku jsou osvobozeny tyto subjekty:

• Fyzické osoby, které mají trvalý pobyt nebo vlastní nemovitost ve vybraných místech, osoby jim blízké manželé těchto osob a jejich děti.
  • Právnické osoby a fyzické osoby, které ve vybraných místech užívají nemovitost ke své hospodářské (podnikatelské) činnosti. Od poplatku nejsou osvobozeni zaměstnanci těchto osob.
  • Držitelé průkazu ZTP a jejich průvodci nebo ZTP/P, s označením vozidla O 1 a O 2.
  • Praktický lékař ve službě s označením vozidla č. O 5.
  • Příspěvkové organizace města Mariánské Lázně se sídlem ve vybraných místech.
  • Fyzické nebo právnické osoby užívající k jízdě vozidla s právem přednostní jízdy podle zvláštních předpisů a vozidla jimi doprovázená.
  • Fyzické a právnické osoby při výkonu správy a údržby komunikací, zeleně a veřejného prostranství města.
  • Fyzické a právnické osoby provozující linkovou osobní dopravu nebo veřejnou osobní dopravu na dráze trolejbusové podle zvláštních předpisů.
  • Fyzické osoby, které pobývají za úplatu v lázeňských, rekreačních a hotelových zařízeních umístěných ve vybraných místech, přičemž se osvobození vztahuje pouze na den nástupu k pobytu a na den ukončení pobytu.