Partnerská města

Nižnij Tagil - Rusko

Nižnij TagilPartnerství s tímto ruským městem na Uralu v oblasti Jekatěrinburg bylo uzavřeno již v 70.letech minulého století. Obnovení partnerských vtahů a jejich větší intenzita začala až v roce 2007 podepsáním první dohody mezi starostou Nižnijho Tagilu panem Diděnkem a starostou Mariánských Lázní Zdeňkem Králem. Od té doby probíhají vzájemné návštěvy kulturních a sportovních skupin obyvatel těchto partnerských měst. Představitelé obou měst se vystřídali na vzájemných oficiálních návštěvách. Studenti tagilských škol přijíždějí na praxi do Mariánských Lázní. Do mariánskolázeňských hotelů a lázeňských zařízení míří velké množství hostů z Nižniho Tagilu.

Webové stránky města Nižnij Tagil

PŘERUŠENÍ VZTAHŮ S PARTNERSKÝM MĚSTEM

na základě usnesení zastupitelstva města ze dne 1.3.2022 přerušujeme vztahy s partnerským městem Nižnij Tagil. Proto starosta města Ing. Martin Kalina dnešního dne sepsal a nechal odeslat oficiální dopis, kterým druhou stranu o tomto kroku informuje.

Oficiální zpráva (204.24 kB) (pdf)