Partnerská města

Malvern - Anglie

Malvern20.10.2012 podepsal starosta Mariánských Lázní Zdeněk Král a jeho kolega starosta Malwernu Ion Hopwood partnerskou smlouvu mezi oběma městy.Slavnostní akt spojený s recepcí se konal v hotelu Great Malwern v sobotu večer. Pětičlenná delegace z Mariánských Lázní ve složení Zdeněk Král starosta, Michal Kandráč radní, Radek Šnajdr předseda KLCR, Petr Somol vicepresident Golf klubu ML a Vladimír Kajlík poradce starosty a překladatel, absolvovala náročný třídenní seznamovací program. Během tohoto programu hostitelé ve zkratce představili kulturní památky a přírodní krásy distriktu Worcester a města Malwern, prameny, muzea, školy, divadlo, sportovní zařízení včetně golfového hřiště kde si tři delegáti i zahráli.

Velmi zajímavá byla návštěva automobilky Morgan vyrábějící originální automobily s vysokým podílem ruční práce. Návštěva společnosti Malwern instruments a Science Parku nám dala nahlédnou do high tech technologií 21 století, které tvoří hlavní náplň činnosti firem v malwernském průmyslovém parku a příjmu města.

Malwernská oblast je velmi zajímavá vzdálená asi dvě hodiny od Londýna v centrální části Anglie, je bohatá na přírodní krásy a historické památky, perspektivní jsou moderní malé firmy vyvíjející technologie a produkty s vysokou přidanou hodnotou, díky těmto firmám se nezaměstnanost v regionu pohybuje okolo 2%. Malwern má i lázeňskou tradici a minulost, která však skončila někdy kolem roku 1870 v současné době probíhají pokusy o oživení, turistický ruch však funguje skvěle i bez lázní do Malwern Hills míří ročně desetitisíce turistů a je co obdivovat. Věříme, že se začnou zdárně vyvíjet kontakty mezi občany našich měst, spolky, občanskými a sportovními sdruženími, školami a firmami, kontakty jsou k dispozici v kanceláři starosty.

Webové stránky města Malvern